|
Дата розміщення: 29.04.2015
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки до фiнансової звiтностi, складеної до мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi
(ДОПОВНОЇ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2014 РОКУ)
(в тис. грн.)
1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ
Загальна iнформацiя про Группу
Обласний ремонтно-будiвельний трест був створений вiдповiдно до рiшення виконкому обласної Ради депутатiв трудящих № 819 вiд 12 жовтня 1960 року.
На пiдставi наказу Мiнiстерства житлово-комунального господарства УРСР вiд 03.12.87 року № 254 його реорганiзовано в Чернiгiвський обласний пiдрядний спецiалiзований ремонтно-будiвельний трест.
З переходом тресту на оренду i створенням на його основi орендного пiдприємства, Чернiгiвський обласний пiдрядний спецiалiзований трест було перейменовано в Чернiгiвський обласний проектний ремонтно-будiвельний трест «Чернiгiвоблбуд».(Рiшення Деснянського райвиконкому м. Чернiгова № 58 вiд 26.02.90 р.)
В зв"язку з перереєстрацiєю статуту пiдприємства трест "Чернiгiвоблбуд" перейменовано в Чернiгiвське обласне проектне ремонтно-будiвельне орендне пiдприємство "Чернiгiвоблбуд" ( Рiшення Чернiгiвського мiськвиконкому вiд 18.10.93 р. № 235.)
Згiдно розпорядження Чернiгiвського мiськвиконкому № 385-р вiд 27 листопада 1995 року орендне пiдприємство "Чернiгiвоблбуд" було перейменовано в Чернiгiвське обласне проектне ремонтно-будiвельне закрите акцiонерне товариство „Чернiгiвоблбуд".
В зв"язку з обов"язковою державною перереєстрацiєю пiдприємств, Чернiгiвське обласне проектне ремонтно-будiвельне закрите акцiонерне товариство „Чернiгiвоблбуд" перейменовано в закрите акцiонерне товариство „Чернiгiвоблбуд" (розпорядження Чернiгiвського мiськвиконкому вiд 03.09.04 р. № 10644050001000010 ).
Згiдно з вимогами ЗУ «Про акцiонернi товариства» закрите акцiонерне товариство «Чернiгiвоблбуд» з 27.07.2011 р. змiнило назву на публiчне акцiонерне товариство «Чернiгiвоблбуд».
ПАТ “Чернiгiвоблбуд” є засновником наступних дочiрнiх пiдприємств:
1.ДП “Чернiгiвцивiльбуд-3” - пiдприємство знаходиться в складному економiчному станi. i якщо ситуацiя по замовленням не змiниться, то пiдприємство об’являть банкрутом.
2.ДП “Борзнянська РБД”-. пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
3. ДП “Семенiвська РБД”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
4. ДП “Новгород-Сiверська РБД”-05.05.2006 року визнано банкрутом.
5. ДП”Щорська РБД” -19.07.2005 року визнано банкрутом.
6. ДП “Спецмонтаж”- пiдприємство знаходиться в складному економiчному станi, майже не працює.
7. ДП ТД “Любеч”- пiдприємство займається роздрiбною торгiвлею продуктiв. Кiлькiсть працiвникiв станом на 31 грудня 2014р. склала 6. Пiдприємство працює беззбитково, маючи невеликий прибуток.
8. ДП “Дiльниця механiзацiї”- пiдприємство знаходиться в складному економiчному станi, майже не працює.
9. ДП РБД-2 -пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
10. ДП “Чернiгiвцивiльбуд”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
11. ДП “Чернiгiвцивiльбуд-2”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
12. ДП “Козелецьцивiльбуд”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
13. ДП “Козелецька РБД”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
14. ДП “Допомiжне виробництво”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
15. ДП “Горорднянська РБД”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
16. ДП “Рiпкицивiльбуд”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
17. ДП “Сiверцивiльбуд”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
18. ДП “Щорсцивiльбуд”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
19. ДП “Чернiгiвкомплект”- пiдприємство не працює вже декiлька рокiв.
20. ДП “Чернiгiвцивiльбуд-1”-пiдприємство знаходиться в складному економiчному станi, майже не працює.
21. ДП “Управлiння майном”- пiдприємство не працює.
22. ДП “Нiжинцивiльбуд”- пiдприємство не працює
23. ДП “Соцiально-побутове управлiння”- пiдприємство займається управлiнням житлового фонду. Кiлькiсть працiвникiв станом на 31 грудня 2014р. Склала 17. Пiдприємство в 2014 роцi спрацювало зi збитком.
24. ДП “Бахмачцивiльбуд”-пiдприємство знаходиться в станi лiквiдацiї.
25. ДП «Бахмачжитлобудсервис»- пiдприємство знаходиться в складному економiчному станi, майже не працює.
У 2014 роцi не брало участi у створеннi спiльних пiдприємств. Товариство не входить у склад холдiнгiв, концернiв. Змiн в органiзацiйнiй структурi пiдприємства у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалось.
Товариство та його дочiрнi пiдприємства далi спiльно iменуються «Група».
Характеристика основних напрямкiв дiяльностi, сфер бiзнесу Групи
Основними видами дiяльностi Групи в 2014 роцi, є: надання послуг з оренди офiсiв, примiщень, складiв, надання послуг ЖКХ та реалiзацiя продуктiв.
Материнська компанiя знаходиться у мiстi Чернiговi, вул. Горького,2, Україна.
Кiлькiсть працiвникiв станом на 31 грудня 2014р. склала 13 осiб.
Станом на 31 грудня 2014 та 2014 рокiв такi акцiонери володiли акцiями товариства:
Акцiонери Товариства 31.12.2014 31.12.13
Шавлак Леся Вiкторiвна 84.5% 84.5%
Демшевський Вiктор Федорович 10.1% 10.1%
Фiзичнi особи – громадяни України 499 чол. 5,6% 5,6%
Всього 100,0 100,0
Акцiї Товариства не мають обiгу на бiржi.
Опис економiчного середовища, в якому функцiонує Група
ПАТ «Чернiгiвоблбуд» та його дочiрнi пiдприємства здiйснюють свою дiяльнiсть в Українi. Вiдповiдно, на бiзнес Групи впливають економiка та фiнансовi ринки України, яким притаманнi властивостi ринку, що розвивається. Правова, податкова й адмiнiстративна системи також знаходяться в процесi розвитку, що має наслiдком виникнення ризикiв неоднозначного тлумачення їх норм, що до того ж часто змiнюються. Цi обставини у сукупностi з iншими юридичними та фiскальними перешкодами створюють додатковi проблеми для пiдприємств, якi ведуть бiзнес та територiї України. Представлена консолiдована фiнансова звiтнiсть вiдображає точку зору керiвництва на те, який вплив мають умови ведення бiзнесу в Українi на дiяльнiсть i фiнансове становище Групи. Фактичний вплив майбутнiх умов господарювання може вiдрiзнятися вiд його оцiнок керiвництвом.
2. ОСНОВИ ПОДАННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
У вiдповiдностi до вимог Порядку подання фiнансової звiтностi, затвердженого Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України №419 з 1 сiчня 2012 року Товариство складає фiнансову звiтнiсть згiдно з положеннями Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ).
Основнi принципи облiкової полiтики Товариства на 2014 рiк затвердженi наказом по пiдприємству.Облiкова полiтика вiдповiдає всiм стандартам МСФЗ, чинним на дату складання фiнансової звiтностi за МСФЗ (тобто, станом на 31 грудня 2014 року).
Форми звiтiв складенi у вiдповiдностi до вимог Нацiонального положення (стандарту) бухгалтерського облiку затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 73 вiд 07 лютого 2013 року (Iз змiнами i доповненнями, внесеними наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 627 вiд 27 червня 2013 року), у межах чинного законодавства, нормативних актiв Мiнiстерства фiнансiв України та мiжнародних стандартiв.
Фiнансова звiтнiсть станом на 31 грудня 2014р. та за рiк, що закiнчився цiєю датою, була першим повним комплектом фiнансової звiтностi, що повнiстю вiдповiдає МСФЗ.
Представлена фiнансова звiтнiсть за 2014 вiдповiдає МСФЗ та мiстить порiвняльну iнформацiю у всiх звiтах та примiтках до фiнансової звiтностi Товариства.
Звiтна дата за звiтний перiод
Датою рiчної фiнансової звiтностi за 2014 рiк є кiнець дня 31 грудня 2014 року.
Функцiональна валюта, валюта подання фiнансової звiтностi та одиниця її вимiру
Фiнансова звiтнiсть представлена в українськiй гривнi, що є функцiональною валютою та валютою подання фiнансової звiтностi Товариства. Уся фiнансова iнформацiя, представлена в українських гривнях, округлюється до найближчої тисячi, якщо не зазначене iнше.
Операцiї в iнших валютах розглядаються як операцiї в iноземнiй валютi. Операцiї в iноземнiй валютi спочатку вiдображаються у функцiональнiй валютi за курсом, що дiє на дату здiйснення операцiї. Монетарнi активи i зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi, перераховуються у функцiональну валюту за обмiнним курсом НБУ, що дiє на звiтну дату. Усi курсовi рiзницi вiдображаються у звiтi про сукупний дохiд за перiод.
Принципи оцiнок
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена з використанням принципу облiку по iсторичнiй вартостi за виключенням iнвестицiй, що пiдлягають оцiнцi за справедливою вартiстю через прибутки або збитки, та iнвестицiй, що є в наявностi для продажу.
Безперервнiсть дiяльностi
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi припущення про безперервнiсть дiяльностi Товариства, у вiдповiдностi до якого реалiзацiя активiв та погашення зобов’язань вiдбувається в ходi її звичайної дiяльностi.
Використання суджень та припущень для оцiнки
При пiдготовцi фiнансової звiтностi були застосованi ряд оцiночних суджень та припущень, якi впливають на величину активiв та зобов’язань, вiдображених у звiтностi. Встановленi припущення та судження ґрунтуються на iсторичному досвiдi, поточних та очiкуваних економiчних умовах та iншiй доступнiй iнформацiї. Судження, що найбiльш суттєво впливають на суми визнанi у фiнансовiй звiтностi та оцiнка значення яких може стати причиною коригувань балансової вартостi активiв та зобов’язань в наступному фiнансовому роцi включають:
- Строк експлуатацiї основних засобiв;
- Знецiнення активiв;
- Судовi спори;
- Вiдстроченi податковi активи i зобов’язання.
-
3. Новi i переглянутi стандарти i iнтерпретацiї, якi повиннi застосовуватися Компанiєю.
В цiлому, облiкова полiтика вiдповiдає тiй, яка застосовувалася в попередньому звiтному роцi.
Деякi новi стандарти i iнтерпретацiї стали обов'язковими для застосування з 1 сiчня 2014 року. Нижче приведенi новi i переглянутi стандарти i iнтерпретацiї, якi повиннi застосовуватися нинi або в майбутньому:
Поправки до МСБО 32 - "Взаємозалiк фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань" описують, як слiд правильно застосовувати критерiї взаємозалiку в МСБО 32 вiдносно систем розрахункiв (таких як системи єдиного клiрингового центру), у рамках яких використовуються механiзми неодночасних валових платежiв. Поправки не вплинули на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства.
Поправки до МСБО 36 - "Розкриття iнформацiї вiдносно суми очiкуваного вiдшкодування для не фiнансових активiв". Ця поправка зменшує обставини, при яких вiдшкодовувана сума активiв або генеруючих одиниць має бути розкрита, i вводиться явна вимога про розкриття ставки дисконтування при визначеннi знецiнення (чи сторнування знецiнення), де сума очiкуваного вiдшкодування (на основi справедливої вартостi за вирахуванням витрат по вибуттю) визначається з використанням дисконтування. Поправки не вплинули на фiнансове положення або фiнансовi результати дiяльностi Товариства.
МСФЗ 9 "Фiнансовi iнструменти: класифiкацiя i оцiнка", стандарт опублiкований в листопадi 2009 року, вiн замiнює МСБО 39 "Фiнансових iнструментiв: визнання i оцiнка" в частинi класифiкацiї i оцiнки фiнансових iнструментiв. Вступ в силу цього стандарту був запланований для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2018 року, або пiсля цiєї дати. Достроково стандарт не застосовувався.
Поправки до МСФЗ 10, МСФЗ 12 i МСБО 27 - "Iнвестицiйнi компанiї" передбачають виключення з вимог про консолiдацiю для компанiй, якi вiдповiдають визначенню iнвестицiйної компанiї згiдно МСФЗ 10. Виключення з вимог про консолiдацiю вимагає, щоб iнвестицiйнi компанiї враховували дочiрнi компанiї за справедливою вартiстю через прибуток або збиток. Поправки не вплинули на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства.
Поправки до МСБО 39 - "Новацiя похiдних iнструментiв i продовження облiку хеджування". У цих поправках передбачається виключення з вимоги про припинення облiку хеджування у разi, коли новацiя похiдного iнструменту, визначеного як iнструмент хеджування, вiдповiдає встановленим критерiям. Поправки не вплинули на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства.
Iнтерпретацiя IFRIC 21 "Обов'язковi платежi". У Iнтерпретацiї роз'яснюється, що компанiя визнає зобов'язання по обов'язкових платежах тодi, коли вiдбувається дiя, що спричиняє за собою їх сплату. У разi обов'язкового платежу, виплату якого потрiбно у разi досягнення мiнiмального порогового значення, в iнтерпретацiї встановлюється заборона на визнання передбачуваного зобов'язання до досягнення встановленого мiнiмального порогового значення. Поправки не вплинули на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства.
Поправки до МСБО 19 - "Програми зi встановленими виплатами: внески працiвникiв". Поправки уточнюють вимоги, що пред'являються до того, яким чином внески працiвникiв або третiх осiб, пов'язанi з послугами, слiд вiднести до перiодiв надання послуги. Крiм того, вона дозволяє, але не зобов'язує визнавати такi внески як зниження вартостi послуг в перiодi, в якому вiдповiдна послуга надається, у разi, якщо сума вкладу не залежить вiд числа рокiв надання послуг. Цi поправки набули чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2014 року або пiсля цiєї дати. Поправки не вплинули на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства.
Програма "Щорiчнi удосконалення МСФЗ". Ряд змiн до стандартiв, прийнятих у рамках програм по щорiчному удосконаленню МСФЗ, набула чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2014 або пiсля цiєї дати. Цi поправки в основному носять уточнюючий характер, що дозволяє зняти деякi невизначеностi у формулюваннях i так далi. Поправки не вплинули на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства.
4. ОСНОВНI ПОЛОЖЕННЯ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Принципи облiкової полiтики, викладенi далi, послiдовно застосовувалися до усiх перiодiв, поданих у цiй консолiдованiй фiнансовiй звiтностi.
Основа консолiдацiї
Дочiрнi пiдприємства
Дочiрнi пiдприємства – це суб’єкти господарювання, що контролюються Групою. Фiнансова звiтнiсть дочiрнiх пiдприємств включається до консолiдованої фiнансової звiтностi з моменту фактичного початку здiйснення контролю до моменту фактичного припинення здiйснення контролю. За необхiдностi принципи облiкової полiтики дочiрнiх пiдприємств були змiненi з метою приведення їх у вiдповiднiсть до облiкової полiтики Групи.
Операцiї, вилученi пiд час консолiдацiї
Залишки за розрахунками й операцiї мiж компанiями Групи та будь-якi нереалiзованi доходи та витрати за операцiями мiж компанiями Групи вилучаються пiд час складання консолiдованої фiнансової звiтностi. Нереалiзованi прибутки вiд операцiй з об’єктами iнвестицiй, що облiковуються за методом участi у капiталi, вилучаються за рахунок iнвестицiї у розмiрi частки володiння Групи у капiталi об’єкта iнвестицiї. Нереалiзованi збитки вилучаються так само, як i нереалiзованi прибутки, але тiльки за умови вiдсутностi ознак зменшення корисностi.
Консолiдована фiнансова звiтнiсть включає частку Групи у прибутку чи збитку та в iншому сукупному доходi об’єкта iнвестування, що облiковується за методом участi в капiталiiнших пiдприємств, пiсля коригувань, здiйснених з метою приведення його принципiв облiку у вiдповiднiсть до принципiв облiку Групи, вiд дати початку здiйснення суттєвого впливу до дати припинення суттєвого впливу.
Коли частка Групи у збитках перевищує її частку участi в капiталi об’єкта iнвестування, що облiковується за методом участi в капiталiiнших пiдприємств, балансова вартiсть такої частки (включаючи всi довгостроковiiнвестицiї) зменшується до нуля, i визнання всiх наступних збиткiв припиняється, крiм випадкiв, коли Група прийняла на себе зобов’язання або здiйснювала платежi вiд iменi об’єкта iнвестування.
Представлена фiнансова звiтнiсть пiдготовлена виходячи з принципу оцiнки по первiснiй вартостi, за винятком випадкiв, вiдзначених нижче. Таким виключеннями є: активи, якi утримуються для продажу, що вiдображаються за найменшою вартiстю балансовою або справедливою вартiстю за вирахуванням витрат на продаж.
Основнi засоби
Основнi засоби – це матерiальнi об’єкти, якi утримують для використання у виробництвi або постачаннi товарiв чи наданнi послуг, для надання в оренду або для адмiнiстративних цiлей; використовуватимуть, за очiкуванням, протягом бiльше одного перiоду.
Iдентифiкованi об’єкти основних засобiв об’єднуються у класи. Клас основних засобiв – це група основних засобiв, однакових за характером i способом використання в дiяльностi пiдприємства. В бухгалтерському облiку формуються наступнi класи:
- Будiвлi, споруди та передавальнi пристрої.
- Машини та обладнання.
- Транспортнi засоби.
- Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi).
- Iншi основнi засоби.
У попереднiй МСФЗ звiтностi станом на 01 сiчня 2014 року основнi засоби вiдображаються за їх балансовою вартiстю, яка вiдповiдає амортизованiй собiвартостi, що визначалась з урахуванням вимог П(С)БО7 «Основнi засоби».
Основнi засоби, придбанi пiсля дати переходу на МСФЗ, вiдображаються в облiку та звiтi про фiнансовий стан за первинною вартiстю, що включає всi витрати, необхiднi для доведення активу до стану, придатного до використання, за вирахуванням накопиченої амортизацiї i збиткiв вiд знецiнення.
Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують термiн їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть генерувати доходи. Витрати на ремонт i обслуговування основних засобiв, якi не вiдповiдають приведеним вище критерiям капiталiзацiї, вiдображаються в звiтi про сукупнi доходи i витрати того перiоду, в якому вони були понесенi.
Дохiд або збиток, що виникають в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкту основних засобiв, визначається як рiзниця мiж сумами вiд продажу i балансовою вартiстю активу i признається в прибутках i збитках.
Амортизацiя основних засобiв
Пiдприємством нараховується прямолiнiйним методом. При використаннi метода прямолiнiйного списання вартiсть об’єкту основних засобiв списується рiвними частинами на промiжку всього перiоду його експлуатацiї
Iнвестицiйна нерухомiсть
Нерухомiсть визначається iнвестицiйною, якщо вона находиться у власностi i результатом її використання є дохiд у виглядi орендних платежiв або збiльшення вартостi капiталу чи для досягнення обох цiлей. В звiтному перiодi Товариство виступає орендодавцем щодо окремих площ, розташованих в об’єктах нерухомостi, що використовуються нею у виробництвi та для адмiнiстративних цiлей. Зазначена нерухомiсть є зайнятою власником i не класифiкується як об’єкт iнвестицiйної нерухомостi
Примiщення, якi Товариство надає у операцiйну оренду, вiдображаються у облiку та звiтностi як iнвестицiйна нерухомiсть. При складаннi попередньої МСФЗ звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2013 року, для iнвестицiйної нерухомостi, яка надiйшли до 01 сiчня 2013 року використовується амортизована собiвартiсть, що визначена на пiдставi норм П(С)БО 7 «Основнi засоби».
Перекласифiкацiя iнвестицiйної нерухомостi у нерухомiсть, зайняту власником, здiйснюється у разi змiни характеру її використання.
Необоротнi активи, якi утримуються для продажу
Пiдприємство класифiкує необоротний актив як утримуваний для продажу, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання. Необоротнi активиi групи вибуття, класифiкованi як утримуванi для продажу оцiнюються по найменшiй вартостi — або балансовiй вартостi, або справедливiй вартостi за вирахуванням витрат на продаж. Необоротнi активи, якi утримуються для продажу не пiдлягають амортизацiї. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнається у звiтi про фiнансовi результати.
Запаси
Запаси складаються, головним чином, iз сировини та матерiалiв, якi призначенi для використання у дiяльностi пiдприємства. Запаси вiдображаються за найменшою з двох оцiнок: собiвартостi або чистої вартостi реалiзацiї.
Грошовi кошти
Грошовi кошти включають кошти в касi та грошовi кошти на рахунках у банках, а також банкiвськi депозити.
Торгiвельна та iнша кредиторська заборгованiсть
Торгова та iнша кредиторська заборгованiсть оцiнюється при первинному визнаннi за справедливою вартiстю.
Резерви та забезпечення
Резервивизнаються, колиуТоваристваєпоточнезобов'язання (юридичнеабоконструктивне), щовиникловрезультатiминулихподiй, дляпогашенняякого, ймовiрно, потрiбневибуттяресурсiв, щовтiлюютьекономiчнiвигоди, iприцьомуможназдiйснитидостовiрнуоцiнкуданогозобов'язання.
Поточнi забезпечення включають розраховану величину забезпечення для наступної оплати компенсацiї невикористаних вiдпусток, а також забезпечення на виконання ремонту будiвль.
Товариство створює забезпечення:
- на оплату вiдпусток персоналу;
- на виконання ремонту будiвль
Метод створення забезпечень – розрахунки управлiнського персоналу, виходячи з аналiзу попереднього досвiду i прогнозiв на майбутнiй перiод
Виплати працiвникам
Товариство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов'язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Суму забезпечення (резерв) на оплату майбутнiх вiдпусток визначають як добуток фактично нарахованої заробiтної плати працiвникам i вiдсотку, обчисленого як вiдношення рiчної планової суми на оплату вiдпусток до загального планового фонду оплати працi. Наприкiнцi року проводять iнвентаризацiю резерву на оплату вiдпусток працiвникам.
Пенсiйнi зобов’язання
Державний пенсiйний план з визначеними внесками - Товариство здiйснює внески в Державний пенсiйний фонд України виходячи з заробiтної плати кожного працiвника. Витрати Товариства за такими внесками включенi до статтi «Вiдрахування ня соцiальнi заходи». Дана сума включається до витрат того перiоду, коли вони фактично понесенi.
Визнання доходiв та витрат
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Виручка визнається, коли ризики та вигоди вiд надання послуг або володiння товаром переходять до покупця, що, як правило, здiйснюється в момент переходу права власностi до покупця або по завершенi мiсяця в якому було надано послугу з оренди, при умовi, що цiна договорiв фiксована або iснує ймовiрнiсть її визначення , а повернення дебiторської заборгованностi реально. Виручка оцiнюється по справедливiй вартостi отриманної або очiкуємої винагороди, а також вiдшкодовуємих податкiв та зборiв.
Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається, виходячи iз ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу.
Витрати, понесенi у зв’язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що й вiдповiднi доходи.
Оренда
Оренда активiв, за якою ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив, фактично залишаються в орендодавця, класифiкується як операцiйна оренда - за Товариством зберiгаються всi ризики i вигоди.Нарахованi оренднi платежi визнаються доходами перiоду, за який вони нарахованi. Нарахована лiнiйним методом амортизацiя зданих в оренду основних засобiв (частини примiщень) визнається витратами перiоду
Основним об’єктом оренди є адмiнбудiвля за адресою: м. Чернiгiв, вул. Горького,2. (1000 м2) та будiвля магазину за адресою: м. Чернiгiв, вул. Войкова, 40а.(500 м2)
Дочiрнi пiдприємства використовують майно в основному безкоштовно, а тi в яких є орендна плата через те що вони не працюють, не платять її вже декiлька рокiв.
Податки на прибуток
Товариство не визнає витрати з податку на прибуток, тому що знаходиться на спрощенiй системi оподаткування та сплачує єдиний податок з доходiв.
Умовнi зобов'язання та активи.
Товариство не визнає умовнi зобов'язання. Iнформацiя про умовне зобов'язання розкривається, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не є вiддаленою. Пiдприємство не визнає умовнi активи. Стисла iнформацiя про умовний актив розкривається, коли надходження еконо¬мiчних вигод є ймовiрним.
Власнi акцiї, викупленi в акцiонерiв
Власнi дольовiiнструменти, викупленi Товариством (власнi акцiї, викупленi у акцiонерiв), виключаються з капiталу. При викупi статутного капiталу, визнаного в складi капiталу, сума оплаченого вiдшкодування, що включає прямi витрати, вiдображають за вирахуванням сум оцiненого податку на прибуток як вирахування з величини власного капiталу. Викупленi акцiї класифiкуються як власнi акцiї викупленii вiдображаються в звiтностi як зменшення капiталу.
Сума, виручена в результатi наступного продажу або повторного розмiщення власних викуплених акцiй, визнається як прирiст власного капiталу, а прибуток або збиток, що виникають у результатi даної операцiї, включаються до складу / виключаються зi складу нерозподiленого прибутку. Прибуток або збиток вiд покупки, продажу, випуску або погашення власних акцiй, викуплених у акцiонерiв, не вiдображають у звiтi про сукупний дохiд.
5. IСТОТНI СУДЖЕННЯ I ДЖЕРЕЛА НЕВИЗНАЧЕНОСТI У ОЦIНКАХ
Iстотнi судження в процесi застосування облiкової полiтики.
У процесi застосування облiкової полiтики Товариства керiвництво зробило певнi професiйнi судження, окрiм тих, якi вимагають використання оцiнок, якi мають найбiльш iстотний вплив на суми, визнанi в фiнансовiй звiтностi. Цi судження, серед iншого, включають правомiрнiсть застосування припущення щодо здатностi вести свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Основнi джерела невизначеностi оцiнок- Нижче наведенi ключовi припущення щодо майбутнього, а також основнi джерела невизначеностi оцiнок на кiнець звiтного перiоду, якi мають iстотний ризик стати причиною внесення суттєвих коригувань до балансової вартостi активiв та зобов'язань протягом наступного фiнансового року.
(а) Строки корисного використання основних засобiв
Оцiнка строкiв корисного використання об'єктiв основних засобiв залежить вiд професiйного судження керiвництва, яке засноване на досвiдi роботи з аналогiчними активами. При визначеннi строкiв корисного використання активiв керiвництво бере до уваги умови очiкуваного використання активiв, моральний знос, фiзичний знос i умови працi, в яких будуть експлуатуватися данi активи. Змiна будь-якого з цих умов або оцiнок може в результатi привести до коригування майбутнiх норм амортизацiї.
6. РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПРО ДОЧIРНI ПIДПРИЄМСТВА
ПАТ «Чернiгiвоблбуд» має такi дочiрнi пiдприємства з 100 % участю в капiталi:
ДП "Чернiгiвцивiльбуд", ДП «Бахмачцивiльбуд», ДП Городнянське РБУ, ДП «Дiльниця механiзацiї», ДП «Допомiжне виробництво», ДП «Iчняцивiльбуд", ДП «Козелецьцивiльбуд",
ДП «Нежинцивiльбуд", ДП «Репкицивiльбуд», ДП Семенiвська РБД, ДП «Сiверцивiльбуд»,
ДП ТД"Любеч", ДП «Управлiння майном», ДП «Чернiгiвцивiльбуд-1», ДП «Чернiгiвцивiльбуд-2», ДП «Чернiгiвцивiльбуд-3», ДП «Щорсцивiльбуд»,
ДП Борзнянська РБД, ДП РБД-2,ДП Козелецька РБД, ДП “Спецмонтаж”, ДП СПУ, ДП «Бахмачжитлобудсервис»
Баланс материнської компанiї та дочiрнiх пiдприємств, якi за 2014 рiк працювали вiдносно стабiльно станом на 31 грудня 2014року:
Актив ДП ТД Любеч ДП СПУ ДП «Бахмачжитлобудсервiс» ПАТ «Чернiгiвоблбуд»
1 2 3 4 5
Основнi засоби:
залишкова вартiсть 54 1 2 199
первiсна вартiсть 172 14 2 234
знос 118 13 35
iншi фiнансовi iнвестицiї 2778
Справедлива (залишкова) вартiсть iнвестицiйної нерухомостi 1063
Первiсна вартiсть iнвестицiйної нерухомостi 1194
Знос iнвестицiйної нерухомостi 131
Усього за роздiлом I 54 1 2 4040
II. Оборотнi активи
Виробничi запаси 1
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги:
чиста реалiзацiйна вартiсть 6 142
(квартплата мешканцiв) 7
первiсна вартiсть 6 142 7
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
з бюджетом
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 11 748
Поточнi фiнансовi iнвестицiї
Грошовi кошти та їх еквiваленти:
в нацiональнiй валютi 13
14
13
у т. ч. в касi
в iноземнiй валютi
Iншi оборотнi активи 99
Усього за роздiлом II 118 168 7 761
III. Витрати майбутнiх перiодiв
IV. Необоротнi активи та групи вибуття 59748
Баланс 172 169 9 64549
Пасив
1 3
I. Власний капiтал
Статутний капiтал 4 1 2 757,0
Iнший додатковий капiтал 105 1 62182
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) 2
-106 -8
845
Вилучений капiтал
Усього за роздiлом I 111 -104 -6 63784
II. Забезпечення майбутнiх витрат i платежiв
Забезпечення виплат персоналу 122 30
Усього за роздiлом II 122 30
IV. Поточнi зобов'язання
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 22 103 110
Поточнi зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансiв
з бюджетом 3 17 14
з позабюджетних платежiв
зi страхування 2 10 5
з оплати працi 21 5 15
iз внутрiшнiх розрахункiв 10
Iншi поточнi зобов'язання 34 591
Усього за роздiлом IV 61 151 15 735
V. Доходи майбутнiх перiодiв
Баланс 172 169 9 64549
Фiнансовий звiт про прибутки та збитки за 2014 рiк материнської компанiї та дочiрнiх пiдприємств, якi за 2014 рiк працювали вiдносно стабiльно
ДП ТД Любеч ДП СПУ ДП «Бахмачжитлобудсервiс» ПАТ «Чернiгiвоблбуд»
Виручка вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 1633
905 23 592
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 1197
676
Iншi операцiйнi доходи 38 4 436
Адмiнiстративнi витрати 303 34
605
Iншi операцiйнi витрати 34
17 1 727
Iншi фiнансовi доходи
Iншi витрати 379
Фiнансовий результат 23 -53 -8 -304
Наявнiсть дочiрнiх пiдприємств протягом останнiх рокiв майже нiяк не вiдображається на фiнансовому становищi Товариства. Пiдприємство не отримує нiякого доходу вiд вище перелiчених дочiрнiх компанiй, але при цьому i не вiдповiдає по їх ризикам. На даний час бiльшiсть дочiрнiх пiдприємств займаються фiнансово-господарською дiяльнiстю (два пiдприємства на порозi банкрутства). Вiдносно стабiльно працюють тiльки два пiдприємства ДП ТД «Любеч» та ДП СПУ, але активiв, що можуть суттєво вплинути на фiнансовий стан товариства вони не мають. ДП СПУ отримує виручку за житлово-комунальнi послуги з житлових будинкiв, якi є у власностi ПАТ. ДП ТД «Любеч» вiд продажу продуктiв харчування та напоїв.
7. РОЗКРИТТЯ ПОКАЗНИКIВ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ГРУПИ
7. 1. ВИРУЧКА ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ
Виручка вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2013 рiк 2014 рiк
Виручка вiд реалiзацiї послуг( оренда, житлово-комунальнi, ремонтно-будiвельнi) 1972,3 1738,0
Виручка вiд реалiзацiї продуктiв 1556,4 1633,0
Всього 3525,7 3371,0
7.2. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗАЦIЇ
Собiвартiсть вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2013 рiк 2014 рiк
Собiвартiсть реалiзованих продуктiв 1191,8 1197,0
Собiвартiсть наданих послуг 974,5 676,0
Всього 2166,3 1873,0
Собiвартiсть реалiзацiї за видами витрат була представлена наступним чином:
2013 рiк 2014 рiк
Собiвартiсть матерiалiв та напiвфабрикатiв 1219,9 1174,5
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування 862,1 601,4
Амортизацiя 6,4 5,0
Комунальнi послуги (опалення, освiтлення, водопостачання, iнше) 55,0 67,0
Iншi витрати 22,9 25,1
Всього 2166,3 1873,0
7.3. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
Адмiнiстративнi витрати були представленi наступним чином:
2013 рiк 2014 рiк
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування 449,2 453,0
Податки 255.9 250,0
Комунальнi послуги 45,0 55,0
Послуги зв'язку 31,2 32,0
Транспортнi витрати
Страхування майна 2,5 4,5
Послуги банку 7,5 8,0
Юридичнi послуги, iнформацiйно-консультацiйнi 10,0 5,0
Витрати на вiдрядження 1,0 1,0
Iншi 135,7 133,5
Всього 942,0 942,0
7.4. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Iншi операцiйнi доходи та витрати були представленi наступним чином:
2013 рiк 2014 рiк
доходи витрати доходи витрати
Доходи (витрати) вiд операцiйної оренди
Доходи (витрати) вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 203,0 479,6 436,0 309,0
Iншi доходи/(витрати) 52,9 1214,9 43,0 758,0
Всього 255,9 1694,5 479,0 1067,0
7.5. ОСНОВНI ЗАСОБИ
Станом на 31 грудня 2014 року основнi засоби Групи були представленi наступним чином:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Iншi основнi засоби Всього
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року 136,8 367,8 504,6
Придбано основних засобiв 46,0 46,0
Вибуло
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 136,8 413,8 550,6
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року 15,2 194,9 210,1
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод 3,0 8,0 11,0
Вибуло
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду 18,2 202,9 221,1
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 118,6 210,9 329,5
Непоточнi активи, утримуванi для продажу
Станом на 31 грудня 2014 року основна частина основний засобiв товариства утримуються для продажу, загальною вартiстю 59748 тис. грн.
Головною причиною цього є те, що майно яке знаходиться поза межами м. Чернiгова , в звязку з вiддаленiстю не пiдлягає контролю i збреженню.
А майно, яке знаходиться в м. Чернiговi (крiм адмiнбудiвлi по вул. Горького,2), не приносить прибутку, а тiльки збитки.
Стосовно житлового фонду, то урядом України висловлена думка, що вiн поетапно буде викуплятися. (Через складну фiнансову ситуацiю це поки не робиться.)
Загальнi збори висловили таку позицiю, що вказане вище майно потрiбно продати, поки воно має покупну привабливiсть.
Товариство має в постiйному користуваннi земельнi дiлянки.
У зв’язку з вiдсутнiстю експертної оцiнки права власностi на цi земельнi дiлянки, якi знаходяться в постiйному користуваннi, управлiнський персонал прийняв рiшення не визнавати їх активом та не вiдображати в звiтностi Товариства.
7.6. IНВЕСТИЦIЙНА НЕРУХОМIСТЬ
Примiщення, якi Товариство надає у операцiйну оренду, вiдображаються у облiку та звiтностi як iнвестицiйна нерухомiсть. Оцiнка iнвестицiйної нерухомостi у попереднiй МСФЗ звiтностi здiйснена на основi амортизованої вартостi станом на 01.01.2012 року, яка була розрахована на пiдставi П(С)БО 7 «Основнi засоби». Передбачається провести оцiнку справедливої вартостi iз залученням незалежного оцiнювача. Така оцiнка буде здiйснена на пiдставi врахування факторiв, що впливають на розмiр майбутнiх грошових потокiв вiд надходжень орендної плати. Оскiльки ринковi умови можуть змiнюватися, сума, вiдображена у звiтi як справедлива вартiсть, може виявитися неправильною чи невiдповiдною на час проведення майбутньої незалежної оцiнки.
У 2014 роцi ознак зменшення корисностi iнвестицiйної нерухомостi не виявлено.
1.01.2014 31.12.2014
Справедлива (залишкова) вартiсть iнвестицiйної нерухомостi 1085,2 1063,0
Первiсна вартiсть iнвестицiйної нерухомостi 1193,7 1193,7
Знос iнвестицiйної нерухомостi 108,5 130,7
7.7. ТОРГIВЕЛЬНА ТА IНША ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ, НЕТТО
Станом на 31 грудня 2014 року торговельна i iнша дебiторська заборгованiсть були представленi таким чином:
Дебiторська заборгованiсть 31 грудня 2013 року 31 грудня 2014 року
Дебiторська заборгованiсть за роботи i послуги (в основному квартплата) всього: 584,2 611,0
В т.ч. заборгованiсть 1-30 днiв 29,3 13,0
заборгованiсть 31-60 днiв 106,6 112,0
заборгованiсть 90 днiв 448,3 449
Iнша дебiторська заборгованiсть ( розрахунки з фiзичними особами по оренднiй платi, по проданiй квартирi) 286,3
323,0
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом 0,2
Всього 870,7 1545,0
Передплати, зробленi третiм сторонам, переважно являють собою передплати, зробленi за матерiали та енергоносiї.
7.8. ГРОШОВI КОШТИ ТА КОРОТКОСТРОКОВI ДЕПОЗИТИ
Станом на 31 грудня 2014 року грошовi кошти були представленi наступним чином:
Грошовi кошти 31 грудня 2013 року 31 грудня 2014 року
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточних рахунках 61,6 47,8
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на депозитних рахунках 1
Грошовi кошти в касi 1,3 2,2
Всього 63,9
50,1
7.9. КАПIТАЛ, ЯКИЙ БУЛО ВИПУЩЕНО
Станом на 31 грудня 2014 року статутний капiтал Товариства становить 757 000,00грн., роздiлений на 1 514 000 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,50 грн. кожна.
7.10. ТОРГIВЕЛЬНА ТА IНША КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Станом на 31 грудня 2014 року торгiвельна та iнша кредиторська заборгованiсть були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 грудня 2013 року 31 грудня 2014 року
Заборгованiсть постачальникам за сировину, матерiали, послуги 513,1 601,0
Iнша кредиторська заборгованiсть 694,3
780,0
т.ч. пiдзвiтнi суми 84.9 59,7
В т.ч. фiзичним особам (позички) 409.2 530,7
Всього 1207,4 1381,0
7.11. ПЕРЕДПЛАТИ ОТРИМАНI ТА IНШI КОРОТКОСТРОКОВI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Станом на 31 грудня 2014 року передплати отриманi та iншi короткостроковi зобов’язання були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 грудня
2013 року 31 грудня
2014 року
Кредиторська заборгованiсть перед бюджетом
(податок з доходiв громадян) 236,4
237,0
Кредиторська заборгованiсть по страхуванню
(по ДП «Бахмачцивiльбуд» 3 роки, пенсiйний фонд розпочав процедуру банкрутства) 733,1
731,0
Кредиторська заборгованiсть по заробiтнiй платi
(по ДП «Нiжинцивiльбуд» 3 роки i ДП «Чернiгiвцивiльбуд-3» 316,5
297,0
Всього 1006,0 1265,0
7.12. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАЙБУТНIХ ВИТРАТ I ПЛАТЕЖIВ
Станом на 31 грудня 2014 року облiковуються 126,7 тис.грн. iнших забезпечень- це вiдрахування на ремонт будiвель.
Станом на 31 грудня 2014 року облiковуються 101.8 тис.грн. забезпечення виплат персоналу - це резерв на забезпечення вiдпусток.
7.13 РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПРО ПОВ’ЯЗАНI СТОРОНИ
У вiдповiдностi до вимог МСФЗ 24 «Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони» товариство розкриває iнформацiю щодо операцiй i сальдо заборгованостi мiж товариством та зв'язаними сторонами. До зв'язаних сторiн Товариство вiдносить:
- юридичних осiб, якi контролюють компанiю (наприклад, материнська компанiя);
- юридичних та фiзичних осiб, якi мають таку частку в компанiї, яка надає їм змогу суттєво впливати на дiяльнiсть компанiї (вважається, що часткою в компанiї, яка дає змогу суттєво впливати на дiяльнiсть компанiї, є частка в розмiрi, що перевищує 50% статутного капiталу компанiї);
- юридичних осiб, якi є дочiрнiми або асоцiйованими пiдприємствами для компанiї;
- юридичних осiб, якi є спiльним пiдприємством, в якому компанiя є контролюючим учасником;
- фiзичних осiб – членiв провiдного управлiнського персоналу компанiї;
- близьких родичiв фiзичних осiб, якi мають частку в компанiї, яка надає їм змогу суттєво впливати на дiяльнiсть компанiї, та членiв провiдного управлiнського персоналу компанiї.
В 2014роцiПАТ "Чернiгiвоблбуд" здiйснювало операцiї з пов'язаними сторонами, а саме - отримання короткострокових безвiдсоткових позик за угодами з головою правлiння (за 2014 рiк в розмiрi 124,6тис.грн). На 31.12.2014 р. не погашена вiдповiдна заборгованiсть на загальну суму 23,9 тис. грн.
7.14. РОЗКРИТТЯ IНФОРМАЦIЇ ПО ДОГОВОРАХ ОРЕНДИ
Протягом 2014 року товариство не здiйснювало операцiй з фiнансової оренди. За договорами операцiйної оренди, як орендар, товариство наводить наступну iнформацiю:
- договорiв невiдмовної оренди та невiдмовної суборенди товариство не укладало
- непередбаченi оренднi платежi договорами оренди не передбаченi;
- вибiр мiж поновленням або придбанням активу та застереження щодо змiни цiн договорами оренди не передбаченi;
- обмеження договорами оренди не передбаченi.
7.15. IНФОРМАЦIЯ ЩОДО ВИНАГОРОДИ ПРОВIДНОГО УПРАВЛIНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ТОВАРИСТВА
К складу провiдного управлiнського персоналу пiдприємства вiдносiться голова правлiння та голова наглядової ради.
Шавлак Л.В. - голова наглядової радиза рiк, що закiнчився 31 грудня 2014 року отримала заробiтної плати в розмiрi 15,3тис.грн.
Демшевський В.Ф. –голова правлiння товариства за рiк, що закiнчився 31 грудня 2014 року отримав заробiтної плати в розмiрi 60,0 тис.грн.
Члени наглядової ради працюють на безоплатнiй основi.
7.16. УМОВНI ТА КОНТРАКТНI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Операцiйне середовище
Незважаючи на те, що економiка України визнана ринковою, вона продовжує демонструвати деякi особливостi, притаманнi перехiднiй економiцi. Такi особливостi характеризуються, але не обмежуються, низьким рiвнем лiквiдностi на ринках капiталу, вiдносно високим рiвнем iнфляцiї та наявнiстю валютного контролю, що не дозволяє нацiональнiй валютi бути лiквiдним засобом платежу за межами України. Стабiльнiсть економiки України в значнiй мiрi залежатиме вiд полiтики та дiй уряду, спрямованих на реформування адмiнiстративної та правової систем, а також економiки в цiлому. Внаслiдок цього дiяльностi в Українi властивi ризики, яких не iснує в умовах бiльш розвинених ринкiв.
Українська економiка схильна до впливу ринкового спаду i зниження темпiв розвитку свiтової економiки. Свiтова фiнансова криза призвела до зниження валового внутрiшнього продукту, нестабiльностi на ринках капiталу, iстотного погiршення лiквiдностi в банкiвському секторi та посилення умов кредитування всерединi України. Незважаючи на стабiлiзацiйнi заходи, що вживаються Урядом України з метою пiдтримки банкiвського сектора i забезпечення лiквiдностi українських банкiв i компанiй, iснує невизначенiсть щодо можливостi доступу до джерел капiталу, а також вартостi капiталу для Товариства та її контрагентiв, що може вплинути на фiнансовий стан, результати дiяльностi та економiчнi перспективи Товариства.
Керiвництво вважає, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стiйкостi бiзнесу Товариства в нинiшнiх умовах. Однак, несподiванi погiршення в економiцi можуть негативно впливати на результати дiяльностi Товариства i фiнансове становище. Ефект такого потенцiйно негативного впливу не може бути достовiрно оцiнений.
Оподаткування
У результатi загальної нестабiльної економiчної ситуацiї в Українi податковi органи придiляють все бiльше уваги дiловим колам. У зв'язку з цим регiональне i загальнодержавне податкове законодавство України постiйно змiнюються. Крiм того, трапляються випадки їх непослiдовного застосування, тлумачення i виконання. Недотримання законiв та нормативних актiв України може призвести до накладення серйозних штрафiв i пенi. В результатi майбутнiх податкових перевiрок можуть бути виявленi додатковi зобов'язання, якi не будуть вiдповiдати податкової звiтностi Товариства. Такими зобов'язаннями можуть бути власне податки, а також штрафи i пеня; та їх розмiри можуть бути iстотними. У той час як Товариство вважає, що воно вiдобразило всi операцiї у вiдповiдностi з чинним податковим законодавством, iснує велика кiлькiсть податкових норм i норм валютного законодавства, в яких присутня достатня кiлькiсть спiрних моментiв, якi не завжди чiтко i однозначно сформульованi.
Юридичнi питання
В процесi звичайної дiяльностi Товариство мають судовi розгляди жоден з яких, сукупно або окремо, не зробив iстотного несприятливого впливу на Товариство. Це судовi справи по виселенню мешканцiв гуртожиткiв i квартир. На думку керiвництва, вирiшення всiх питань, не зробить iстотного впливу на фiнансовий стан або результати дiяльностi Товариства.
8. УПРАВЛIННЯ РИЗИКАМИ
Товариство управляє своїм капiталом для забезпечення безперервної дiяльностi пiдприємства в майбутньому i одночасної максимiзацiї прибутку акцiонерiв за рахунок оптимiзацiї спiввiдношення позикових i власних коштiв. Керiвництво Товариства регулярно переглядає структуру свого капiталу.
9. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОЇ ДАТИ
Пiсля 31 грудня 2014 року до дати затвердження керiвництвом фiнансової звiтностi не вiдбувалося подiй, якi могли би суттєво вплинути на фiнансовий стан Товариства.
10. ЗАТВЕРДЖЕННЯ КОНСОЛIДОВАНОЇ РIЧНОЇ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Ця консолiдована фiнансова звiтнiсть за 2014 рiк, була затверджена до надання Зборам Акцiонерiв Товариства вiд 24.04.2015 року.
Голова Правлiння Демшевський В.Ф.
Головний бухгалтер
Литвин К.А.
-
-
-
|